Koliko vremena treba da se završi ironman triatlon?

Sadržaj:

Anonim

Prvi Ironman triatlon održan je na Havajima 1978. godine, a samo je 15 sportaša započelo vrhunski test ljudske izdržljivosti. Danas se u trimanima Ironmana diljem svijeta natječe stotine tisuća triatlonaca. Postoji toliko mnogo natjecatelja da vrijeme potrebno za završetak Ironmana može uvelike varirati.

Vrijeme potrebno za završetak Ironmanova triatlona razlikuje se ovisno o sportašu. Zasluge: BartekSzewczyk / iStock / Getty Images

Cutoff Times

Prvo što treba napomenuti je da svaki od Ironman događaja ima svoje vrijeme. Postoji ukupno vrijeme prekida, kao i vrijeme prekida za svaku fazu. Ako u predviđenom roku ne završite pozornicu ili triatlon, smatrat će se da nije završio. Vremena zaustavljanja ovise o određenom događaju, ali vrijeme prekida prvenstva za Ford Ironman u Koni na Havajima je: Plivanje dužine 2, 2 kilometra mora biti završeno u roku od 2 sata i 20 minuta od starta; bicikl dug 112 kilometara mora biti gotov u roku od 10 sati i 30 minuta od starta; i trčanje dužine 26, 2 kilometra, jednaka udaljenost kao i maraton, mora se završiti u roku od 17 sati od starta.

Profesionalni sportaši

Profesionalni sportaši posvećuju se svom životu i intenzivno treniraju kako bi se natjecali u triatlonima. Oni mogu trenirati satima dnevno, svaki dan u tjednu, a sve što rade vrti se oko natjecanja. Stoga su njihova vremena završetka najbolja na događajima. Na primjer, najbolji finišer na Svjetskom prvenstvu u Ford Ironmanu na Havajima 2010. završio je utrku u 8 sati 10 minuta 37 sekundi, dok je vrhunski finišer utrku završio u 8:58:36.

Starosne skupine

Postoji i priznanje za završetak Ironmana na vrhu vaše dobne skupine. Mnogi natjecatelji koji imaju za cilj završiti na vrhu svoje dobne skupine profesionalni su ili poluprofesionalni sportaši. Starosne skupine su podijeljene na petogodišnje priraštaje. Profesionalni muški sportaši u dobnim skupinama do 55 do 59 godina mogu završiti događanje za manje od 10 sati.

Prosječni Joe

Nisu svi koji se natječu u Ironman triatlonu mogu se svaki dan, svaki dan natjecati. Postoje mnogi sportaši koji rade puno radno vrijeme i imaju obiteljske obveze. Dobro kondicionirana osoba još uvijek može završiti Ironman triatlon s potrebnim vremenom. U 2010. godini na Iron Ironman Championship je bilo ukupno 1.771 finišer. Finale s zadnjim mjestom završio je tečaj u 16:59:13. Stvarno vrijeme potrebno za završetak događaja ovisit će o kondiciji, treningu i iskustvu.