Prosječna brzina utrke ironman bike

Sadržaj:

Anonim

Ironman je posebna vrsta triatlona, ​​natjecanja u izdržljivosti koja uključuje plivanje, biciklizam i trčanje. U natjecanju u Ironmanu, sudionici moraju plivati ​​2, 4 milje, biciklirati 112 milja i trčati 26, 2 milje za 17 sati. Tečajevi se razlikuju od utrke do utrke, a polaznici se mogu suočiti s strmim usponima, brzim spustima i oštrim zavojima. Morate završiti biciklistički dio utrke dovoljno brzo da biste ostali natjecateljski u svojoj dobnoj skupini, ali ne tako brzo da nemate rezerve energije da biste dovršili trkački segment.

Biciklistička utrka dužine 112 kilometara srednji je segment Ironmanova triatlona.

2011. Ironman Novi Zeland

Muškarci koji su osvojili svoje divizije u Ironmanu na Novom Zelandu imali su prosječnu brzinu bicikla od 14, 09 mph za Yoshimori Hirai do 23, 74 mph za Cameron Brown, od ožujka 2011. Žene koje su završile u top 25 za svoje divizije imale su prosječnu brzinu bicikla od 15, 99 mph za Tiare Lund do 21.63 mph za Samantha Warriner.

Svjetsko prvenstvo Ironman 2009. godine

U listopadu 2009. muškarci koji su završili Ironman Svjetsko prvenstvo imali su prosječnu brzinu bicikla od 14, 53 mph do 22, 83 mph. Žene koje su završile ovu utrku imale su prosječnu brzinu bicikla od 15, 80 mph do 20, 62 mph. Osobe s fizičkim teškoćama koje su završile ovu utrku imale su prosječnu brzinu bicikla od 18, 53 mph.

2009. Ironman Kanada

Muškarci koji su u kolovozu 2009. završili Ironman Canada imali su prosječnu brzinu bicikla od 15, 5 mph do 22, 46 mph. Žene su imale brzinu od 14, 5 mph do 20, 74 mph.

Prosječna minimalna brzina

U natjecanju poput Ironman Svjetskog prvenstva, morate provesti cijelu utrku u 17 sati. Segment plivanja morate dovršiti u roku od 2 sata 20 minuta nakon početka utrke, a segment bicikala u roku od 10 sati 30 minuta od početka utrke. Ako vam treba maksimalno vrijeme dopušteno za kompletiranje plivačkog segmenta, biciklistički segment morate ispuniti u 8 sati 10 minuta da biste ostali u natjecanju. Da biste to učinili, morate održavati minimalnu prosječnu brzinu od oko 14 mph tokom biciklističkog segmenta.